Firmy o zdrowych podstawach biznesu zyskują długoterminowo

Kryzys

W każdym kryzysie, bez względu na to, czym został wywołany, firmy o zdrowych podstawach biznesu zyskują nad pozostałymi przewagę.

Zapasy

W przypadku dystrybutorów ci, którzy mają duży lokalny magazyn wypełniony po brzegi towarem, zapasy kapitału obrotowego oraz szeroki wybór produktów, mogą czuć się dobrze przygotowani na ciężkie czasy.

Ryzyko

Dla przedsiębiorstw, których biznes wiąże się z ciągłym ryzykiem i walką o zachowanie płynności, kryzys może być wielkim zagrożeniem.

Cena towaru

Dla wielu klientów istotność ceny podproduktów jest dzisiaj znacznie niższa jak kilka lat temu.

Dlaczego?

Koszt elementów w cenie gotowego produktu czy usługi znacznie się zmniejszył, o wiele istotniejsze jest to, by niezbędne elementy były dostępne a dostawa była pewna i jak najszybsza.

To jest podstawa działania dla wielu firm z obszaru serwisu, utrzymania, zarządzania małych producentów i usługodawców.

organic

Przywództwo na rynku

Przywództwo osiąga się tworząc biznes, który wymaga mnóstwo wiedzy, kapitału, doświadczenia i zbudowania perfekcyjnie działającej organizacji.

Konkurencja

Firmy działające w skali globalnej o ogromnym potencjale finansowym to duże wyzwanie dla startujących liderów lokalnych do skaliglobalnej.

Dlatego rozwój i inwestycje muszą być prowadzone tak, by unikać bezpośredniej konfrontacji.

Wzrost

Są trzy metody rozwoju:

organiczny wzrost

przejęcia i głębsza integracja

przejęcia i pozostawienia firmy osobno

Poza pierwszą, dwie kolejne wymagają wykonania ogromu pracy nad tym, aby kupowaną firmę włączyć w struktury macierzyste.

organic

Dlatego z perspektywy lidera rynku wzrost organiczny jest bezpieczniejszy dzięki rozłożeniu zadań inwestycyjnych w czasie. Przy tym ta droga jest równie efektywna, jak pozostałe, gdyż realizuje plan organicznego rozwoju.

Latest posts by Tomasz Sapletta (see all)
Ocena
5 (1)